DNN Designer
 כניסה למערכתהרשמה
 
הצטרף היום חינם

 

 

מידע נוסף

English

מונה וי מגיעים לישראל - Monavie in Israel

מונה וי בישראל - Monavie in Israel - המערכת החיסונית

המערכת החיסונית שלך (שתיחלש אם תאפשר לה)

 

ד"ר מחמט עוז                ד

 

היחלשות המערכת החיסונית נגרמת ע"י אחד משלושה גורמים: זיהומים, שימוש לא נכון במערכת החיסון (מחלות אוטו-אימוניות) או סרטן. כולם קשורים מעט זה לזה. קודם נדבר על מה תאים חיסוניים עושים בפועל, כי ברגע שזה ברור, גם קל להבין אינטואיטיבית את ההמשך.  

 

הגוף שלנו צריך דרך להגיב במהירות להתקפה מבחוץ. תאים חיסוניים נותנים את התגובה. כאשר זיהום פולש לגוף, גופנו חש בכך מיידית: תאי חיסון "רואים" את הפולש, בולעים אותו, מזהים ממה הוא עשוי ומודיעים ליתר התאים החיסוניים מה נמצא שם כדי שיוכלו להתחיל בהתרבות תאים לוחמים כדי להגן על הגבולות של גופנו. אבל, התהליך של גיוס התאים הלוחמים הוא מורכב מאד. לדוגמא, אם מערכת החיסון מבלבלת בין וירוס לבין תאים שמרפדים את הסחוס או העצם, הגוף מייצר "אש ידידותית" וסובל משגרון. כלומר, הגוף חייב לקבל את ההודעה הנכונה. וכדי שזה יקרה, צריכים לעמוד לרשותו הכלים המתאימים. כאן נכנסת התזונה לתמונה: האוכל שאתה אוכל מהווה את אבני הבניין של המערכת החיסונית. וזה חוזר לנקודה קודמת: מאכלים הם סמים. אם אתה תמכנן את התזונה שלך סביב ידיעה זו, קל לאכול באופן שיחזק את המערכת החיסונית.  

 

אוכלים למען חיסון

 

כלל מספר אחד: אם זה יוצא מהאדמה בערך איך שזה נראה כשאתה אוכל את זה – טוב. גזר, בטטות, בצל, סלרי, ברוקולי, כרובית, כל העלים הירוקים וכל הפירות: כל אלה מכילים ויטמינים, מינרלים ונוגדי-חמצון שהגוף זקוק להם על מנת להילחם בזיהומים. וכדאי לאכול אותם במצבם הטבעי פחות או יותר. אפשר לאדות (רצוי פחות מארבע דקות) בשמן בריא או בעשבי תיבול, אבל לא לעבד אותם, לא להוסיף או לגרוע משהו שמשנה אותם ממה שהם למשהו אחר. הנה עוד דרך להסתכל על זה: אין דבר כזה שתיל של "טעמי" או "פסק זמן".כלל מספר שניים: יש מעט מאד מאכלים לבנים בריאים. קמח לבן, פסטה לבנה, אורז לבן וכמובן, סוכר לבן – הם בעיקר קלוריות ריקות כמעט בלי ערך תזונתי. אפילו אם נאכל אותם במידה, הם יזקינו אותנו. למה לאכול משהו שמבזבז את האנרגיה שלנו?התזונה הטובה ביותר היא האוכל הים-תיכוני. זה אפילו טוב יותר מאוכל צמחוני. יש לכך סיבות רבות, אבל הסיבה העיקרית היא שבדרך כלל צמחונים אינם מקבלים מספיק שומנים טובים, שדיברנו עליהם בפרק על מחזור הדם. אז יותר טוב פשוט לאכול אוכל ים-תיכוני: יווני, טורקי, איטלקי. המאכלים הטבעיים והצבעוניים שהזכרתי למעלה מאד טובים עבורך, אבל הרבה אנשים לא מודעים לכך הגוף לא סופג את מלוא התועלת מהם ללא שומנים. שמן זית ועגבניות: זה רוטב עגבניות. שמן זית, דג וערמת ירקות טריים: זה ים-תיכוני. האוכל הים-תיכוני משתמש גם בהמון שום, שמגן על העורקים שלנו מפני היווצרות חסימות.
 

 

עוד כמה דברים שקשורים לתזונה ולמערכת החיסונית:

 

*   הגוף צריך לקבל מספיק ויטמין D וסידן. רוב האמריקאים שמתגוררים מצפון לאטלנטה לא מקבלים מספיק ויטמין D בחודשי החורף. לכן צריך לשתות מיץ תפוזים מחוזק, חלב דל-שומן או שמן דגים. בסופו של דבר יהיו לך מערכת חיסונית זריזה ועצמות חזקות. *   הויטמינים B ו-C, חומצה פולית ואבץ (שנמצא כמעט בכל הזרעים) מזרזים את התגובה של המערכת החיסונית בתגובתה להצטננויות. כל האלמנטים האלה ועוד נמצאים במולטי-ויטמינים. Nature Made הוא מותג אמין וניתן להשיגו בבתי-מרקחת ובחנויות בריאות. 

*   לבסוף, במעיים שלך מתרחשת מלחמת העולמות, אז צריך לשמור על מעיים בריאים באמצעות פרוביוטיקה, דרך תוספי מזון או יוגורט (כמו אקטיביה של דנונה). יש לך בבטן מאה טריליון בקטריות – פי עשר ממספר התאים – בין 300 ל-500 זנים שונים, שמאתיים מתוכם יכולים להיות קטלניים. לכן עליך לדאוג שיהיו לך מספיק בקטריות טובות כדי להילחם ברעות. בעצם מתקיימים שני תהליכים. האחד הוא שהבקטריות הטובות מתקשרות עם דופן המעי, שמקימה מחסום נגד הבקטריות הרעות. המחסום הרגיל לא יהיה חזק מספיק, אך פרוביוטיקה עוזרת להקים מחסום חסון יותר. השני הוא שהבקטריות הטובות מונעות מהבקטריות הרעות לפתוח במלחמה. זה כמו קונפליקט בינלאומי שמיושב בדרכים דיפלומטיות. כשהטובים נמצאים באזור והם נחושים, הרעים מניחים את כלי הנשק מידם. 


מונה וי (מונהוי,מונהבי,מונבי,מונוי,מונווי) ישראל - Monavie Israel תנאי שימוש | הצהרת פרטיות